Aura Herbals - polski producent suplementów diety Prosto dla zdrowia
1280x200_baner-IZ_AH_cta-od 400x200_baner-IZ_AH_cta-od

Leksykon Aura Herbals

Markowe składniki

Kolagen morski COLLAGEN HM™

Kolagen morski COLLAGEN HM™ – najważniejsze informacje

Kolagen morski COLLAGEN HM™ to oczyszczony hydrolizowany kolagen morski francuskiej marki Copalis®. Pozyskiwany jest w wyniku hydrolizy enzymatycznej ze skór wyselekcjonowanych dzikich ryb, takich jak dorsz (Gadus morhua), mintaj alaskański (Theragra chalcogramma), czarniak (Pollachius virens), plamiak (Melanogrammus aeglefinus) i gładzica (Pleuronectes platessa).

Kolagen morski Copalis® wyróżnia się ekologicznym i innowacyjnym procesem produkcyjnym, który odbywa się z poszanowaniem środowiska. Kolagen morski COLLAGEN HM™ pozyskuje się z odzysku surowców naturalnych, dzięki czemu składniki te wykorzystywane są w maksymalny sposób.

Dzięki ekologicznemu procesowi mamy gwarancję, że produkowany kolagen morski jest najwyższej jakości, a jego produkcja nie niesie za sobą negatywnych konsekwencji dla środowiska. W ten sposób mamy pewność, że obecne i przyszłe naturalne zasoby morskie nie są zagrożone. Dzięki temu zostaje zapewniona trwała wydajność zasobów naturalnych.

Jakość i bezpieczeństwo kolagenu morskiego COLLAGEN HM™

Bioaktywność COLLAGEN HM™️ poddano weryfikacji podczas wielu badań klinicznych, które zakończyły się pozytywnym wynikiem. Kolagen morski firmy Copalis® jest wolny od GMO, pestycydów, metali ciężkich i zanieczyszczeń mikrobiologicznych.

Kolagen morski firmy Copalis® zawiera polipeptydy o średniej masie cząsteczkowej ok. 2000 daltonów. Jest to mniejsza wartość niż granica przenikalności jelita, dzięki czemu kolagen morski COLLAGEN HM™ wyróżnia się wysoką przyswajalnością.

Właściwości kolagenu morskiego COLLAGEN HM™

Kolagen to główne białko tkanki łącznej stanowiące aż 30% całkowitej masy białka zawartego w ludzkim organizmie. Charakteryzuje się wysoką odpornością na rozciąganie. Włókna kolagenowe wraz z włóknami elastynowymi odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry. Kolagen występuje także w tkance łącznej kości oraz w chrząstkach stawów. Stanowi niezbędny do prawidłowego ich funkcjonowania składnik budulcowy. Kolagen występuje w wielu tkankach i narządach organizmu, a jego budowa różni się w zależności od miejsca występowania.

Wyróżnia się 28 rodzajów kolagenu, z czego za najważniejsze uznawane są 3 z nich:

 • kolagen typu I – występuje w tkance podskórnej, skórze, ścięgnach i tkankach łącznych kości;
 • kolagen typu II – występuje w chrząstce stawowej;
 • kolagen typu III – występuje w szpiku kostnym.

Kolagen morski COLLAGEN HM™ zawiera aż 85-90% kolagenu typu I. Jest to taki sam rodzaj kolagenu jak ten zawarty w skórze właściwej. Włókna kolagenowe stanowią około 70% wszystkich białek zawartych w skórze właściwej. Degradacja włókien odpowiedzialna jest za starzenie się skóry i występowanie zmarszczek.

Kolagen pomaga zadbać o kondycję skóry poprzez wzmocnienie jej elastyczności i jędrności. COLLAGEN HM™ zawiera także kolagen typu III. Jest to rodzaj kolagenu odpowiedzialnego za tworzenie włókien tkanki łącznej właściwej siateczkowej.

Sprawdź inne wpisy o kolagenie:

Bibliografia

 1. Banach M., Pietrucha K., Typy i struktura białka kolagenowego, „Zeszyty Naukowe Politechniki Łódzkiej. Chemia
  Spożywcza i Biotechnologia” 2009, 73, 93–103.
 2. Gawęcki J., Hryniewiecki L. red.: Żywienie człowieka. Podstawy nauki o żywieniu. PWN, 2008.
 3. Wybór W., Zaborski M., Budowa i właściwości kolagenu oraz żelatyny, „Polimery” 2000,; 45(1): 10-21.
 4. Żelaszczyk D, Waszkielewicz A., Marona H. Kolagen – struktura oraz zastosowanie w kosmetologii i medycynie
  estetycznej. Estetol Med. Kosmetol 2012; 2(1): 14-20.

Materiał ma charakter edukacyjny i nie zastępuje porady lekarskiej.

Materiał opisuje substancje i ich możliwe zastosowania na podstawie ogólnodostępnych publikacji, badań i materiałów znalezionych w internecie, prasie oraz książkach. Materiał nie jest opisem suplementu diety ani żadnego innego produktu zawierającego w/w składniki.

W przypadku stosowania suplementów diety pamiętaj, by nie przekraczać zalecanej dziennej porcji,i że nie mogą być one stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Pamiętaj, że bardzo ważny i zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Każdy suplement diety przechowuj w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
newsletter2

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i pobierz bezpłatnego e-booka, z którego dowiesz się, jak w prosty sposób możesz wesprzeć swoje zdrowie i Twoich bliskich!