Aura Herbals - polski producent suplementów diety Prosto dla zdrowia
1280x200_baner-IZ_AH_cta-od 400x200_baner-IZ_AH_cta-od

Leksykon Aura Herbals

Markowe składniki

Kolagen rybi Naticol®

Kolagen rybi Naticol® – najważniejsze informacje

Kolagen morski NatiCol® to najwyższej jakości naturalny hydrolizat kolagenowy ekstrahowany ze skór rybich. Produkowany jest przez francuską firmę Weishardt Group, obecną na rynku i budującą zaufanie już od ponad 180 lat.

Naticol® wyróżnia się wysoką zawartością białek kolagenowych (minimum 93%). Jego cząsteczki mają średnią masę cząsteczkową 4000 daltonów. Jest to mniejsza wartość niż granica przenikalności jelita, dzięki czemu kolagen Naticol® cechuje się bardzo wysoką przyswajalnością. Wyróżnia się wysoką biodostępnością i bioaktywnością.

Naticol® posiada certyfikaty Halal, Kosher, RSE oraz FSSC 22200. Jest wolny od GMO i konserwantów. Ponadto firma Weishardt Group w swoich działaniach stawia na zrównoważoną produkcję z poszanowaniem środowiska i w myśl idei zero waste.

Kolagen rybi Naticol® – badania kliniczne

Właściwości kolagenu morskiego Naticol® zostały potwierdzone w badania klinicznych.

Kolagen rybi Naticol® a poprawa kondycji skóry

W badaniu uczestniczyło 60 zdrowych kobiet (średnia wieku wynosiła 56 lat). Jego celem było sprawdzenie, czy dzienne spożycie 5 gram kolagenu rybiego Naticol® wpływa korzystnie na stan skóry i czy kolagen pełni istotną rolę w opóźnianiu procesu starzenia się skóry.

Badanie przeprowadzono w Clinical Pharmacology Center Applied to Dermatology w Nicei we Francji. Odbyło się ono zgodnie z najwyższymi standardami – zastosowano randomizację oraz podwójnie ślepą próbę. Nad każdym etapem badania czuwał zespół wykwalifikowanych dermatologów.

Po 8 tygodniach stosowania 5 gram kolagenu rybiego Naticol® dziennie, u uczestniczek zaobserwowano pozytywne efekty w postaci zmniejszenia widoczności zmarszczek i zwiększenia się jędrności skóry.

W kolejnym klinicznym badaniu przeprowadzonym w tym samym ośrodku uczestniczyły 40 zdrowe kobiety w wieku od 50 do 70 lat. Badanie trwało 12 tygodni. Jego celem było sprawdzenie efektów stosowania dziennej dawki 10 g kolagenu rybiego Naticol®.

Wyniki badania potwierdziły skuteczność kolagenu rybiego Naticol® – u uczestniczek zaobserwowano poprawę kondycji skóry. Skóra była lepiej nawilżona i elastyczniejsza, a zmarszczki stały się mniej widoczne. Badanie potwierdziło również, że kolagen Naticol® jest dobrze tolerowany przez organizm.

Suplementacja kolagenem Naticol® a sprawność fizyczna

Badanie przeprowadzono w irlandzkim szpitalu w Cork na oddziale reumatologii. Uczestniczyło w nim 28 badanych (średnia wieku wynosiła 62,5 lat). Przez okres 24 tygodni uczestnicy przyjmowali dziennie 15 gram kolagenu rybiego Naticol®. Wyniki badania wykazały, że regularne spożywanie kolagenu Naticol® wspiera sprawność fizyczną organizmu poprzez zwiększanie masy mięśniowej ciała.

Kolagen rybi a sprawność stawów, mięśni i kości

W irlandzkim szpitalu w Cork na oddziale reumatologii przeprowadzono badanie z udziałem 30 uczestników (średnia wieku 61 lat). Przez okres od 8 do 12 tygodni przyjmowali doustnie dzienną porcję kolagenu rybiego Naticol® w wysokości 10 gram. Zaobserwowano, że kolagen może pomagać w łagodzeniu bólu w chorobie zwyrodnieniowej stawów oraz może wspomagać ogólną kondycję stawów.

W badaniach in vivo przeprowadzonych przez National Medical Research Institute we Francji, wykazano pozytywny wpływ regularnego przyjmowania kolagenu Naticol® na gęstość mineralną kości i siłę mięśni oraz ogólne funkcjonowanie układu mięśniowo-szkieletowego.

Kolagen rybi a masa ciała

W badaniach in vivo przeprowadzonych przez National Medical Research Institute we Francji wykazano, że suplementacja kolagenu rybiego Naticol® może mieć pozytywny wpływ na kontrolę masę ciała. Jego regularne spożycie pomaga zadbać o prawidłowy poziom cholesterolu i glukozy we krwi, co jest pomocne w utrzymaniu prawidłowej masy ciała.

Zobacz też:

Bibliografia

  1. Duteil L., Queille-Roussel C., Maubert Y., Esdaile J., Bruno-Bonnet C., Lacour J-P. (2016). Specific natural bioactive type 1 collagen peptides oral intake reverse skin aging signs in mature women. J. aging Res. clin. Practice; 5(2):84- 92.
  2. Dillon, Charles F, Rasch, Elizabeth K, Gu, Qiuping, Hirsch, Rosemarie, 2006.Prevalence of knee osteoarthritis in the United States: arthritis data from the third national health and nutrition examination survey 1991–94. The J.Rheumatol. 33 (11), 2271–2279.
  3. Shinya K, Hisakazu M, Yasukazu S and Nobuhiko M: Fish collagen-containing drink is subcutaneously absorbed and attenuates the UVA-induced tissue integrity destruction and DNA damages in 3D-human skin tissue model. Journal of Functional Foods 2011(3): 50-55.

Materiał ma charakter edukacyjny i nie zastępuje porady lekarskiej.

Materiał opisuje substancje i ich możliwe zastosowania na podstawie ogólnodostępnych publikacji, badań i materiałów znalezionych w internecie, prasie oraz książkach. Materiał nie jest opisem suplementu diety ani żadnego innego produktu zawierającego w/w składniki.

W przypadku stosowania suplementów diety pamiętaj, by nie przekraczać zalecanej dziennej porcji,i że nie mogą być one stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Pamiętaj, że bardzo ważny i zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Każdy suplement diety przechowuj w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
newsletter2

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i pobierz bezpłatnego e-booka, z którego dowiesz się, jak w prosty sposób możesz wesprzeć swoje zdrowie i Twoich bliskich!