Aura Herbals - polski producent suplementów diety Prosto dla zdrowia
1280x200_baner-IZ_AH_cta-od 400x200_baner-IZ_AH_cta-od

Leksykon Aura Herbals

Markowe składniki

Witamina D3V® z alg morskich

Witamina D3V® z alg morskich – najważniejsze informacje

Markowa witamina D3V® to najwyższej jakości cholekalcyferol pozyskiwany z niemodyfikowanych genetycznie alg morskich. To w pełni przebadana witamina D3, która posiada certyfikaty potwierdzające jej czystość i bezpieczeństwo. Jest wolna od GMO, alergenów i pestycydów.

Produkowana jest przez firmę ProTec Nutra w sposób zrównoważony oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego na każdym etapie produkcji. Wszystkie procesy produkcyjne odbywają się zgodnie z procedurami HACCP, GMP, BRC oraz ISO.

Firma ProTec Nutra specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej jakości składników w 100% pochodzenia roślinnego. Witamina D3V® jest w pełni odpowiednia dla wegan – zyskała pełną akceptację The Vegan Society, czyli najstarszej organizacji zrzeszającej wegan. Ponadto posiada certyfikaty Kosher i Halal.

Wegańska witamina D3 z alg morskich – czy jest tak samo skuteczna jak witamina D3 z lanoliny?

Witamina D może występować w formie ergokalcyferolu (witamina D2) i cholekalcyferolu (witamina D3). Badania pokazują, że to właśnie cholekalcyferol jest skuteczniejszą formą witaminy D.

Pod względem chemicznym witamina D3 z alg jest identyczna jak witamina D3 z lanoliny (z wosku owczego). Obydwie formy to cholekalcyferol i są równie dobrze przyswajalne przez organizm ludzki.

Przez długi czas weganie mieli do dyspozycji jedynie preparaty zawierającę ergokalcyferol – witaminę D2 z grzybów uprawianych w świetle UV. W 2011 roku na łamach Clinical Journal of Endocrinology Metabolism ukazało się badanie porównujące skuteczność witaminy D2 i D3. Wykazało, że cholekalcyferol jest aż o 87% skuteczniejszy niż ergokalcyferol. Oznacza to, że stosując taką samą ilość witaminy D2 i D3 lepszy efekt uzyska się stosując witaminę D3. Stosując cholekalcyferol uzyskamy wyższy poziom witaminy D we krwi.

Dodatkowym minusem wegańskiej witaminy D2 jest jej podatność na działanie temperatury i upływ czasu. Suplementy z witaminą D2 z grzybów szybciej tracą swoje dobroczynne właściwości.

Wegańska witamina D3 z alg morskich to skuteczne i w pełni bezpieczne rozwiązanie dla osób na diecie roślinnej, które chcą skutecznie podnieść poziom witaminy D w organizmie.

Kto powinien stosować witaminę D3V®?

Witamina D3V® może być stosowana przez osoby dorosłe i dzieci. Suplementacja witaminy D jest szczególnie wskazana dla:

  • ludności zamieszkującej rejony z niedostateczną ilością słonecznych dni w ciągu roku,
  • osób z niedoborem witaminy D,
  • wegan i wegetarian,
  • niemowląt i dzieci,
  • starszych osób.

Witamina D jest niezbędna do prawidłowego rozwoju kości i zębów u dzieci. Wspomaga także odporność oraz pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni. Jest niezbędna do utrzymania prawidłowego poziomu wapnia we krwi.

Bibliografia

  1. Robert P. Heaney, Robert R. Recker, James Grote, Ronald L. Horst, Laura A. G. Armas, Vitamin D3 Is More Potent Than Vitamin D2 in Humans, The Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism 2011, 96 (3): s. 447–452.
  2. Laura A. G. Armas, Bruce W. Hollis, Robert P. Heaney, Vitamin D2 Is Much Less Effective than Vitamin D3 in Humans, The Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism 2004, 89 (11): 5387–5391.

Materiał ma charakter edukacyjny i nie zastępuje porady lekarskiej.

Materiał opisuje substancje i ich możliwe zastosowania na podstawie ogólnodostępnych publikacji, badań i materiałów znalezionych w internecie, prasie oraz książkach. Materiał nie jest opisem suplementu diety ani żadnego innego produktu zawierającego w/w składniki.

W przypadku stosowania suplementów diety pamiętaj, by nie przekraczać zalecanej dziennej porcji,i że nie mogą być one stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Pamiętaj, że bardzo ważny i zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Każdy suplement diety przechowuj w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
newsletter2

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i pobierz bezpłatnego e-booka, z którego dowiesz się, jak w prosty sposób możesz wesprzeć swoje zdrowie i Twoich bliskich!